Paste dhembesh Ayurdent Classic, 75 ml, CNC

1250L

Pershkrimi:

Pasta e dhembeve Ayurdent Classic permban vetem perberesit me te mire natyrale dhe nje perqendrim te larte te 20 bimeve Ayurvedike, te gjitha keto te njohura ne Ayurveda qe jane te dobishme per dhembet. Permban vaj neem, vaj karafili, xhinxher, piper dhe vaj mente per frymemarrje te fresket.

Shume i perqendruar.
Nuk permban: ruajtes sintetike, asnje agjent kimik shkumues ose Fluor.
Formule PA GLUTEN (gluten-free)
100% i gjithe produkti me Origjine Natyrale

Vula BDIH/ COSMOS NATURAL per produktet kozmetike natyrale te certifikuara.
Produkt VEGAN i certifikuar.

🌱Ndihmon ne luftimin e baktereve dhe kontrollin e formimit te gurezave.
🌱Qeteson mishrat e dhembeve.
🌱Jep ndjesi freskie dhe arome natyrale.

Categories: ,

Description

Perberesit:

Dicalcium phosphate dihydrate, Sorbitol, glycerin, water, mineral calcium carbonate, Silica, Mentha spicata herb oil, Mentha piperita oil, Quercus infectoria gall extract, Terminalia chebula fruit extract, Chondrus crispus extract, Terminalia belerica fruit extract, Emblica officinalis fruit extract, Barleria prionitis extract, Glycyrrhiza glabra root extract, Piper longum fruit extract, Albizzia lebbeck bark extract, Zingiber officinale root extract, Mimusops elengi bark extract, Salvadora persica root extract, Azadirachta indica bark extract, Symplocos racemosa bark extract, Sodium silicate, Eugenia Caryophyllus flower oil, Acacia catechu bark extract, Menthol, Thymol, Limonene, Linalool, Farnesol, Isoeugenol


2 Nga vaj esencial i  vertete