Caj organik VATA Tea organic

620L

Infuzionet e cajrave Maharishi Ayurveda kontribuojne ne balancen holistike te mendjes dhe trupit.
Me perberes aromatike si jamball, kanelle, kardamom, xhinxher ky caj ka nje shije te plote te embel natyrale, pa sheqer te shtuar. Ka efekt qetesues, ngrohes dhe harmonizues per doshen Vata. 

Caji Vata eshte vecanerisht qetesues kur jeni duke bere nje pune me aktivitet te larte mendor dhe eshte ideal te pihet ne mbremje, kur udhetoni apo ne mot te ftohte, te thate, me ere, gjate vjeshtes ose dimrit.

Vata-Balancues
Shije e embel natyrale, pa sheqer shtese
Efekt ngrohes, qetesues, harmonizues
Per periudhat stresuese, per aktivitet te larte mendor ose kur udhetoni
Ideal ne mbremje, gjate vjeshtes ose dimrit, ne mot te ftohte, te thate apo me ere
Certifikuar 100% Organic

Categories: , ,

Description

Pergatitja:
Vendosni bustinen ne 250 ml uje te valuar. Lereni rreth 5 minuta. Shtoni sheqer kallami dhe qumesht ose sheqer kallami dhe limon.

Perberesit:
Jamball, kardamom, xhinxher, kanelle.
Përmban jamball – njerezit qe vuajne nga hipertensioni duhet te mos e teprojne me konsumin.

Permban: 15 bustina, 22.5 gr –Vula: Organik