Ereza Mix PITTA Churna organic

620L

Kjo Churna karakterizohet nga shija e saj e bute, ekzotike dhe lehtesisht aromatike. Me koriander, finok, fara kumini, kardamom, xhinxher dhe shafran i Indise (turmerik). Shijohet me se miri gjate stines se nxehte te Veres, nese keni nje Pitta (nxehtesi) te brendshme te rritur, sidomos ne pjatat me baze domate ose totalisht sipas deshires.

Ngjyrat ekzotike dhe aroma fiksuese e erezave mund te kthejne nje pjate te zakonshme ne nje gosti fantastike per sa i perket pamjes, aromes dhe shijes. Per me teper, shumica e erezave kane vlera terapeutike, keshtu qe çdo vakt qe perfshin ereza kthehet ne pervoje per rritjen e shendetit dhe mireqenies. Ayurveda, sistemi antik i sherimit ne Indi, njihet per lavderimin e erezave si “ushqime mrekulli-berese” per mijera vjet. Erezat jane perberes ne shume formula bimore sinergjike ayurvedike, dhe nje ekspert ayurvedik, kur jep keshilla, me siguri eshte duke rekomanduar ereza specifike per t’i perfshire ne dieten tuaj ose i sugjeron ato ne formen e suplementeve bimore.

Pitta-Balancues
Lehtesisht i ndashem ne porcione
Paketim i mbrojtur nga drita
Me 3 hapje te madhesive te ndryshme
Qendron i fresket me gjate
Bazuar ne recetat tradicionale Ayurvedike dhe me origjine nga bujqesia organike e çertifikuar

 

Description

Udhezime:Gatuajini Saute ne Ghee (gjalpe te tretur) ose gjalpe i thjeshte dhe shtojani pjates suaj, supes, gjelles, salces qe po gatuani, ose thjesht hidheni ne perime ose orizin e pergatitur me pare.
Ruajeni ne vend te fresket dhe te thate.

Perberesit:Koriander*, Finok*, Kumin*, Sheqer kallami i paperpunuar*, Kardamom *, Xhinxher*, Shafran i Indise-turmerik*, Ceylon-kanelle, kanella e vertete*, Kripe guri.
* organik i çertifikuar

 

Permban: 35 gr – Vula: Organik