Krem fytyre PITTA Care Cream, CNC

5600L

🌱Per lekure normale ne te ndieshme
🌱Me uje te paster nga Himalajet dhe ekstrakte te Sandalwood, Vetiver dhe Trendafil
🌱3 ne 1: Kujdesi per lekuren diten, naten dhe maske per fytyren.

Kremi i cilesise se larte Pitta Care eshte formuluar posaçerisht per te permbushur nevojat e lekures se ndieshme, shpesh te prirur ndaj thatesise, ndjesise se tensionit dhe skuqjes.
Krem UNIK prodhuar nga formula origjinale me uje te paster nga Himalajet dhe ekstrakte bimore te verteta ayurvedike.
Perberje delikate e Aloe veres hidratuese, vitamines natyrale E dhe acideve yndyrore omega-3 dhe omega-6, gjalpe shea qe kujdeset per lekuren dhe ekstrakti i rozmarines.
Arome ekzotike, lulesh. 

100% vaj esencial i paster Ylang-Ylang.

Me formulimin e tij te ekuilibruar bazuar ne dijet mijera vjecare ayurvedike dhe perberes natyrale te cilesise se larte, kremi Pitta Care gjithashtu ushqen, mbeshtet dhe mbron lekuren e ndieshme.

🌱Uje i paster nga Himalajet
Uje i vertete akullnajor nga lartesite e Himalajeve konsiderohet si vecanerisht i paster. Ne rrugen e tij miliona vjecare, ne thellesite e shkembinjve, uji perthith minerale te vlefshme dhe te ekuilibruara ne menyre delikate, te cilat ushqejne qelizat dhe mund t’i rigjenerojne ato se brendshmi.

NDIEJ NDRYSHIMIN!
Testuar dermatologjikisht dhe alergjikisht
Vula BDIH-COSMOS/NATURAL per produktet kozmetike natyrale te certifikuara
100% i gjithe produkti me Origjine Natyrale.
Unique premium quality

Perdorimi:
Per kujdesin e lekures gjate dites ose nates:
Pas pastrimit, apliko nje sasi te vogel direkt ne lekure te njome ose trajtojeni lekuren fillimisht me xhelin qetesues Maharishi Ayurveda Aloe Vera Gel ose Skin Tonic. Beje kete ne mengjes dhe ne mbremje.

Si maske per fytyren:
Perhape njetrajtesisht, duke evituar zonen rreth syve dhe gojen. Lere ta perthithe per 10-20 minuta, largo mbetjet me nje pambuk ose masazhoje.

Description

Perberesit:

Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil1, Aloe Barbadensis Leaf Juice1, Glycerin, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Cetyl Ricinoleate, Sorbitan Sesquioleate, Alcohol, Betaine, Butyrospermum Parkii Butter1, Zinc Sulfate, Imperata Cylindrica Root Extract, Vetiveria Zizanoides Root Extract, Santalum Album Wood Extract, Cyperus Rotundus Root Extract, Rosa Centifolia Flower Extract, Nymphaea Stellata Flower Extract, Cananga Odorata Flower Oil, Oryzanol, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Tocopherol, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract1, Cera Alba, Glyceryl Caprate, Magnesium Stearate, Benzyl Benzoate2, Benzyl Salicylate2, Farnesol2, Linalool2

1 nga agrikulture organike e kontrolluar
2 perberes i vajrave esenciale