Ereza Mix KAPHA Churna organic

620L

Balanconi si eksperte vaktet e veshtira per t’u tretur duke shtuar nje shije aromatike te kendshme ne pjaten tuaj me pak Kapha Churna. Me xhinxher, koriander, piper te zi, sheqer kallami, shafran i Indise, kripe dhe kanelle e cilesise me te mire Ceylon. Rekomandohet kur ndieni se keni nevoje per disa ushqime te nxehta dhe pikante dhe lehtesisht te zjarrta, dhe sidomos per vaktet e renda dhe te veshtira per t’u tretur ose nese jeni tipi qe pelqen gjithmone te kete pak ereza shtese ne pjate.

Ngjyrat ekzotike dhe aroma fiksuese e erezave mund te kthejne nje pjate te zakonshme ne nje gosti fantastike per sa i perket pamjes, aromes dhe shijes. Per me teper, shumica e erezave kane vlera terapeutike, keshtu qe çdo vakt qe perfshin ereza kthehet ne pervoje per rritjen e shendetit dhe mireqenies. Ayurveda, sistemi antik i sherimit ne Indi, njihet per lavderimin e erezave si “ushqime mrekulli-berese” per mijera vjet. Erezat jane perberes ne shume formula bimore sinergjike ayurvedike, dhe nje ekspert ayurvedik, kur jep keshilla, me siguri eshte duke rekomanduar ereza specifike per t’i perfshire ne dieten tuaj ose i sugjeron ato ne formen e suplementeve bimore.

Kapha-Balancues
Lehtesisht i ndashem ne porcione
Paketim i mbrojtur nga drita
Me 3 hapje te madhesive te ndryshme
Qendron i fresket me gjate
Bazuar ne recetat tradicionale Ayurvedike dhe me origjine nga bujqesia organike e çertifikuar

Description

Udhezime:Gatuajini Saute ne Ghee (gjalpe te tretur) ose gjalpe i thjeshte dhe shtojani pjates suaj, supes, gjelles, salces qe po gatuani, ose thjesht hidheni ne perime ose orizin e pergatitur me pare.Ruajeni ne vend te fresket dhe te thate.


Perberesit:
Xhinxher*, Koriander*, Piper i zi*, Sheqer kallami i paperpunuar*, Shafran i Indise*, kanelle-Ceylon*, Kripe guri.
* organik i çertifikuar