Ereza Mix VATA Churna organic

620L

Ereza me shije curry. Me farat e kuminit, fenugreek, shafran i Indise (turmeric), asafoetida dhe xhinxher. Ndihmon per te balancuar doshen Vata dhe tretjen e saj te crregullt. Veçanerisht i pershtatshem per ushqimet qe rrisin doshen Vata, siç jane lakra, brokoli, misri, bishtajoret dhe sallatat.

Ngjyrat ekzotike dhe aroma fiksuese e erezave mund te kthejne nje pjate te zakonshme ne nje gosti fantastike per sa i perket pamjes, aromes dhe shijes. Per me teper, shumica e erezave kane vlera terapeutike, keshtu qe çdo vakt qe perfshin ereza kthehet ne pervoje per rritjen e shendetit dhe mireqenies. Ayurveda, sistemi antik i sherimit ne Indi, njihet per lavderimin e erezave si “ushqime mrekulli-berese” per mijera vjet. Erezat jane perberes ne shume formula bimore sinergjike ayurvedike, dhe nje ekspert ayurvedik, kur jep keshilla, me siguri eshte duke rekomanduar ereza specifike per t’i perfshire ne dieten tuaj ose i sugjeron ato ne formen e suplementeve bimore.

Vata-Balancues
Qendron i fresket me gjate
Lehtesisht i ndashem ne porcione
Paketim i mbrojtur nga drita
Me 3 hapje te madhesive te ndryshme
Bazuar ne recetat tradicionale Ayurvedike dhe me origjine nga bujqesia organike e çertifikuar

Description

Udhezime:
Gatuajini Saute ne Ghee (gjalpe te tretur) ose gjalpe i thjeshte dhe shtojani pjates suaj, supes, gjelles, salces qe po gatuani, ose thjesht hidheni ne perime ose orizin e pergatitur me pare.
Ruajeni ne vend te fresket dhe te thate.

Perberesit:
Kumin*, Xhinxher*, Shafran i Indise*, Sheqer kallami i paperpunuar*, Fenugreek*, Asafoetida, Kripe guri.
* organik i çertifikuar