Triphala Plus, 60 gr Suplement Ushqimor Organik, pergatitje bimore ajurvedike

2250L

Nese ndihesh i renduar, i pertuar ose po perjeton kapsllek, shancet jane qe toksinat jane grumbulluar ne trupin tend. Sipas Maharishi Ayurveda, toksinat grumbullohen kur tretja dhe jashteqitja(eliminimi/defektimi) jane te pa balancuara duke sjelle shperthime ne lekure, dhimbje menstruale, lodhje, depresion dhe shume semundje te tjera.

Balancimi i tretjes dhe jashteqitjes eshte specialitet i MA dhe shume formula bimore jane dizenjuar per te bere pikerisht kete. Nga te gjitha, njera nga me efektivet eshte ajo qe tradicionalisht quhet TRIFALA.

🌱Trifala permban 3 fruta te vleresuara, boronicen Amla, Haritaki dhe Bibhitaki, secila zoteron cilesi superiore ne sherim dhe rinim prandaj quhet Rasajana. Per faktin qe permban 3 eliksire ne nje perberje, konsiderohet si nje nga pergatitjet bimore me me vlere ne bote.

🌱Si funksionon? Nje laksativ shume i lehte, pastron butesisht dhe kur perdoret per nje kohe te gjate lejon qe edhe indet me te thella dhe organet e trupit t’i clirojne toksinat. Pavaresisht cilesise se tij te fuqishme purifikuese, Triphala nuk e varferon trupin nga lendet unshqyese, por ne te vertete nxit perthithjen e ushqimit.

🌱Trifala promovon Oxhas, lenden me te imet te tretjes e cila parandalon semundjet, krijon shkelqim ne lekure dhe rigjeneron energjine vitale. Oxhas eshte ajo qe jep jete dhe imunitet.

🌱Dicka tjeter qe e ben Trifalan te dalloje: MA Products perdor vetem frutat e cilesise se larte dhe me te rralla te pershkruara ne tekstet tradicionale. Dhe qe te sigurohet qe vetem ingredientet e paster arrijne ne qeliza, MA perdor fruta te rritura pa pesticide, pa fertilizues kimike apo te pa ekspozuara ndaj ndotesve te ambientit. Ne fund frutat vilen vetem kur jane te pjekura ne peme per t’u siguruar qe ti te marresh vleren e plote te kesaj Rasajane te mrekullueshme.

🌱EFEKTIVITET I LARTE ne:
Perthithjen e lendeve ushqyese
Anti – Hiperglicemik
Kapsllek
Detoksifikim
Detoksifikim i zorreve
Diabet
Shendetin e sistemit te tretjes
Metabolizmin e yndyrnave
Laksativ natyral
Semundje parazitare te zorreve
Ulcerat peptike
Rregullon levizjen e muskujve te aparatit tretes
Reflukset ezofagiale

✔Pastron dhe tonifikon sistemin e tretjes
✔Detoksifikon melcine, zorret dhe gjakun
✔Rregullon jashteqitjen
✔Pastron urinen
✔Promovon shendetin e rrugeve urinare
✔Nxit 13 zjarret e tretjes ose Agni (enzimat e tretjes)
✔Ndihmon perthithjen e lendeve ushqyese

Description

Perdorimi:
Doza per te rritur: 1-2 tableta para gjumit me uje te ngrohte
Keshille e pergjithshme kerkuar me ligj:
Mos e tejkaloni dozen e rekomanduar ditore.
E rendesishme: Suplementet ushqimore nuk duhet te zevendesojne nje diete te larmishme, te mire-balancuar dhe nje stil jetese te shendetshem.
Ruajeni produktin larg femijeve.

Perberesit: doza me e ulet/e larte ditore 1/2 tableta permban
Terminalia chebula (haritaki)* 358/716 mg, Emblica officinalis (amalaki)* 358/716 mg, Terminalia belerica (bibhitaki)* 199/398 mg, Rosa centifolia* 70/140 mg, starch tapioca*.
* perberes nga agrikulture organike e certifikuar.

Permban: 60 tab, 60 gr