Triphala Plus, organic, 250 gr Suplement Ushqimor Organik, pergatitje bimore ajurvedike

6000L

Thuajse cdo cilesi e deshiruar per nje jete te lumtur, te balancuar dhe te gjate perfshihet kur 3 frutat e famshme Amla, Haritaki dhe Bibhitaki pershkruhen ne tekstet klasike te Ayurvedes.
Triphala + Organic nga Maharishi Ayurveda kombinon cilesite e tyre me te mira ne nje suplement ushqimor super te vleresuar. Triphala eshte ushqyese dhe ndihmon ne formimin e Oxhas, lenda me e imet e trupit sipas Ayurvedes. Oxhas promovon jetegjatesine, forcen fizike, nje pamje terheqese dhe fat te mire. Triphala Plus eshte nje rasajana e shkelqyer qe harmonizon energjine e zjarrit, Pitta permes trupit. Triphala eshte mjeti i preferuar qe ndihmon levizjen e zorreve mes shume praktikuesve te Ayurvedes. (lexo shenimin)
Permban 99.5% bime. Plus trendafil. Nga agrikultura organike te certifikuara.
“Ti je ajo cfare ha…dhe ajo qe ke tretur mire.”
Trupi yne e ndryshon veten totalisht shume here pergjate jetes, sepse virtualisht cdonjera nga 200 tipet e qelizave tona rinovon veten ne nje cikel prej disa ditesh, muajsh apo vitesh. Per kete proces rigjenerimi konstant, jo vetem qe materiali i perdorur duhet hequr dhe eliminuar, por sasi te mjaftueshme te substancave bazike si mineralet, elemente gjurmues, proteina ose lipide duhet te jene te disponueshme per formimin e qelizave te reja. Ayurveda prandaj rekomandon nje diete te fresket dhe te shendetshme. Por nje sistem tretje qe funksionon sic duhet eshte gjithashtu i rendesishem, sepse edhe dieta me e mire eshte e dobishme kur perdoret sic duhet dhe lendet ushqyese qendrojne ne trup. Per te siguruar qe kockat, organet dhe indet furnizohen mire, pastertia e kanaleve me te imeta te trupit te ashtuquajtura “Shrotas” eshte shume e rendesishme.
Gjtihashtu vjen me paketim 60 tab, 60 gr.

🌱EFEKTIVITET I LARTE ne:
Perthithjen e lendeve ushqyese
Anti – Hiperglicemik
Kapsllek
Detoksifikim
Detoksifikim i zorreve
Diabet
Shendetin e sistemit te tretjes
Metabolizmin e yndyrnave
Laksativ natyral
Semundje parazitare te zorreve
Ulcerat peptike
Rregullon levizjen e muskujve te aparatit tretes
Reflukset ezofagiale

✔Pastron dhe tonifikon sistemin e tretjes
✔Detoksifikon melcine, zorret dhe gjakun
✔Rregullon jashteqitjen
✔Pastron urinen
✔Promovon shendetin e rrugeve urinare
✔Nxit 13 zjarret e tretjes ose Agni (enzimat e tretjes)
✔Ndihmon perthithjen e lendeve ushqyese

Description

Permban: 250 tab, 250 gr

Perdorimi:
Doza per te rritur: 1-2 tableta para gjumit me uje te ngrohte
Keshille e pergjithshme kerkuar me ligj:
Mos e tejkaloni dozen e rekomanduar ditore.
E rendesishme: Suplementet ushqimore nuk duhet te zevendesojne nje diete te larmishme, te mire-balancuar dhe nje stil jetese te shendetshem.
Ruajeni produktin larg femijeve.

Perberesit: doza me e ulet/e larte ditore 1/2 tableta permban
Terminalia chebula (haritaki)* 358/716 mg, Emblica officinalis (amalaki)* 358/716 mg, Terminalia belerica (bibhitaki)* 199/398 mg, Rosa centifolia* 70/140 mg, starch tapioca*.
* perberes nga agrikulture organike e certifikuar.