Xhel Aloe Vera Aloe Vera Gel, CNC

1650L

Ky xhel Aloe Vera eshte vecanerisht i paster. Konsiston ne 95% te tulit te gjethes “Aloe vera barbadensis miller”, efekti zbutes i se ciles eshte i njohur prej mijera vitesh.
I pershtatshem per te gjitha tipet e lekures.

Tekstet Ajurvedike e rekomandojne xhelin e Aloes per te ruajtur freskine rinore te lekures. Ajo rigjeneron dhe rigjalleron. Gjithashtu e pershtatshme te perdoret pas ekspozimit ne diell.

Vula BDIH-COSMOS/ORGANIC per produktet kozmetike natyrale te certifikuara
95% Organik dhe 99.5% i gjithe produkti me Origjine Natyrale.
Perdorimi:
Aplikohet pas pastrimit te fytyres me qumeshtin pastrues dhe tonikut ose kurdo dhe ne cdo pjese te jashtme te lekures qe eshte e nevojshme. Pas ekspozimit te lekures ne diell xheli lihet te perthithet dhe me pas aplikohet kremi.

Categories: ,

Description

Perberesit:
Aloe barbadensis leaf juice1 , aqua, Xanthan Gum, Sodium Levulinate, benzylalcohol, Glyceryl Caprylate, Sodium anisate, Phytic acid, Lactic acid.
1 Agrikulture organike e certifikuar